Montaż jednostki zewnętrznej pompy ciepła – o co warto zadbać? Wskazówki

Montaż jednostki zewnętrznej pompy ciepła – o co warto zadbać? Wskazówki

Nieprawidłowy montaż jednostki zewnętrznej pompy ciepła wpływa negatywnie na efektywność działania nowego systemu grzewczego. Obniża to również wygodę użytkowania urządzenia. Warto więc zadbać o wszystkie szczegóły. Co do nich należy?

Wysokość montażu jednostki zewnętrznej pompy ciepła

Jedną z najistotniejszych kwestii jest to, gdzie zamontować pompę ciepła. Dotyczy to szczególnie jednostki zewnętrznej. Zaleca się, aby element ten umieścić na wysokości wynoszącej minimum 40 cm. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów.

40 cm to przyjęta maksymalna wysokość pokrywy śnieżnej w Polsce. Montaż jednostki zewnętrznej pompy ciepła powyżej tego poziomu zapobiega jej uszkodzeniu. Może do tego dojść na skutek:

  • narastania lodu,
  • zasypaniu śniegiem,
  • rozmrażaniu lodu.

Trzeba też zadbać o to, żeby jednostka zewnętrzna miała zagwarantowany swobodny przepływ powietrza. Ważny jest też aspekt wygodnego dostępu do urządzenia. W przypadku wątpliwości, gdzie umieścić ten element, warto poprosić o poradę fachowca.

Montaż jednostki zewnętrznej pompy ciepła a podstawa i izolacja antywibracyjna

Instalując jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, należy zadbać o właściwą podstawę. To pozwala zmniejszyć do minimum ryzyko przechylenia się urządzenia czy nawet przewrócenia. Tylko prawidłowy montaż chroni przed tego typu sytuacjami.

Trzeba również zatroszczyć się o izolację antywibracyjną. Wtedy sprzęt nie będzie pracować za głośno. Nieodpowiedni montaż jednostki zewnętrznej pompy ciepła powoduje, że generowany przez nią hałas przekracza przyjęte normy.

Jaka odległość powinna dzielić jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną pompy ciepła?

Często popełnianym błędem jest umieszczenie jednostki zewnętrznej pompy ciepła zbyt daleko od tej wewnętrznej. Wtedy trudno jest osiągnąć wydajność na właściwym poziomie – przyczyniają się do tego zarówno za długie, jak i nadmiernie krótkie odcinki rur.

Prawidłowa odległość określana jest indywidualnie. Korzystając z usług profesjonalnej firmy, można liczyć na doradztwo specjalistów. Właściwie zamontują jednostkę zewnętrzną, uwzględniając m.in. wytyczne producenta.

Profesjonalny montaż jednostki zewnętrznej pompy ciepła

Komu najlepiej powierzyć montaż pompy ciepła – Łódź i województwo łódzkie

Chcąc uniknąć błędów i problemów, montaż jednostki zewnętrznej pompy ciepła i pozostałych elementów systemu grzewczego należy powierzyć fachowcom. Renomowana firma mająca na koncie wiele udanych realizacji, taka jak Otwarta Energia, to najlepsze rozwiązanie.

Profesjonaliści zajmą się wszystkimi aspektami. To m.in. sprawdzenie warunków technicznych i przygotowanie wyceny, dobór odpowiednich parametrów pompy oraz instalacja i uruchomienie systemu.

Postaw na wieloletnie doświadczenie i nowoczesność. Skontaktuj się ze sprawdzoną firmą i zdobądź wsparcie w zakresie montażu oraz obsługi pompy ciepła!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij