Jak stworzyć ciekawą ściankę działową, by zyskać dekoracyjny efekt?

W mieszkaniu możesz w łatwy sposób wydzielić więcej stref. Wystarczy, że stworzysz ściankę działową. Takie rozwiązanie sprawdzi się w dużym pokoju, który chcesz podzielić na mniejsze strefy. Będzie odpowiednie choćby w kawalerce. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak stworzyć ciekawą ściankę działową, by zyskać dekoracyjny efekt.

Ścianka działowa z karton gipsu lub niewielka półścianka murowana wykończona płytkami szklanymi z lustrzanym efektem

Jeśli wytrzymałość stropu jest odpowiednia to można postawić ściankę działową murowaną, w innym przypadku sprawdzi się konstrukcja z karton gipsu, w której można zaadaptować nawet drzwi. Ścianka działowa z karton gipsu jest zbudowana na stelażu z drewna czterokrotnie struganego. Wykonuje się ją tak jak w technologii domów szkieletowych. Wypełnieniem ścianki są płyty z karton-gipsu, pomiędzy którymi może znaleźć się warstwa ocieplenia, która zapewnia izolację akustyczną i termiczną. Ściankę działową postawioną można wykończyć niezbyt ciężkim materiałem i dla Ciekawego efektu proponujemy płytki szklane z lustrzanym efektem. Sprawdzą się też na niewielki murek, czyli półściankę wykonaną z cegieł. W ten sposób można stworzyć wrażenie, że przestrzeń jest większa, bo lustro będzie ją odbijać. Oczywiście w przypadku płytek lustrzanych powierzchnia nie jest tak podatna na uszkodzenia jak w przypadku zwykłego lustra.

Ścianka działowa z płyt betonowych, klocków lego z wykończeniem z betonu dekoracyjnego

Płyty betonowe w formie klocków lego nie wymagają stosowania spoin i można z nich tworzyć ścianki i półścianki. Oczywiście sprawdzą się one na dużej przestrzeni, gdyż mają spore rozmiary. Można je jednak wykończyć gładzią, ale i dowolnym materiałem. Może sprawdzić się beton dekoracyjny. W ten sposób powstanie wnętrze w stylu industrialnym. Można również ściankę wykończyć inaczej z dwóch stron. Takie rozwiązanie może sprawdzić się w przestrzeni biurowej zorganizowanej w lofcie. Z drugiej strony ścianka może być wykończona płytką klinkierową. Oczywiście zastosowanie takiej solidnej ścianki jest możliwe, jeśli pozwala na to maksymalne obciążenie stropów. Na ściance mogą zawisnąć grafiki, dyplomy w antyramach. Owe antyramy można podświetlić taśmami LED. Jakie oświetlenie się sprawdzi? Taśma LED RGB, której diodami można sterować będzie odpowiednim wyborem. Zawiera ona diody w trzech podstawowych barwach, a więc czerwonej, zielonej i niebieskiej, które łącząc się tworzą całą paletę barw. Pewnie zastanawiasz się, gdzie możesz zakupić dekoracyjne taśmy LED Sklep i AKB Poland będzie odpowiednim miejscem, dlatego wejdź na stronę i wybierz taśmę z odpowiednią ilością diod. Ciekawym wyborem mogą być taśmy LED zapewniające ciągłe światło, bez widocznych oddzielnych diod, które świetnie sprawdzą się do wykonania napisów.

Ścianka z luksferów zapewni świetlisty, dekoracyjny efekt

Ciekawą ściankę działową można wykonać z luksferów. Wyglądają jak szklane cegły i ścianki z nich buduje się przy użyciu specjalnego kleju, tworząc wcześniej odpowiedni profil. Takie ścianki często spotykane są w przychodniach, czy w miejscach użytku publicznego. Można wykorzystać je też w firmie, biurze czy mieszkaniu. Luksfery mogą mieć ten sam kolor, ale dobrze będzie się też prezentował kolorowy efekt. Przez taką ściankę przechodzi światło od strony okna To sprawia, że jest ono ciekawie rozproszone. Taki efekt urozmaica aranżację wnętrza. Dzięki temu można w ciekawy sposób przedzielić np. pokój rodzeństwa.

A może dekoracyjny parawan wydzielający daną strefę?

Nasza ostatnia propozycja to ścianka działowa nietypowa, bo wykonana z parawanu. Można zakupić gotowe, dekoracyjne parawany i ustawić w pomieszczeniu. W ten sposób zyskuje się podział i dwie bardziej intymne strefy. Parawanem może być też zasłona znajdująca się na środku pomieszczenia na listwie sufitowej. Takie rozwiązanie na pewno nie jest drogie ani pracochłonne. Oczywiście minusem jest fakt, że w takim przypadku nie można liczyć na jakąkolwiek izolację akustyczną. Można jednak zyskać dekoracyjny efekt, wybierając wzorzystą zasłonę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij