Jak odnowić szafki w kuchni? Wybierz dobrej jakości farbę!

Jak odnowić szafki w kuchni? Wybierz dobrej jakości farbę!

Najprostszym sposobem na odnowienie stosunkowo starych mebli kuchennych jest wykorzystanie farby. Odpowiednio dobrany kolor oraz typ farby jest w stanie zapewnić meblom drugie życie, czasem nawet jeszcze lepsze, niż to pierwsze. Może się okazać bowiem, że niewielka zmiana koloru całkowicie odmieni charakter pomieszczenia, zapewni więcej radości i temperamentu. Jakich farb użyć, aby meble prezentowały się rewelacyjnie? 

Farba do mebli — sprawdź, w czym wybierać!

Teoretycznie malowanie mebli to nie jest żadna trudność, ani nawet nowość na rynku. Z malowaniem samodzielnym mebli mamy do czynienia od wielu lat. Jednak zdarzają się czasem osoby, które obawiają się, czy efekt będzie dla nich zadowalający i czy w ogóle opłaca się przemalować meble, zamiast zdecydować się na zakup nowych. Otóż jak pokazuje doświadczenie, malowanie mebli wychodzi znacznie taniej. Jeśli same w sobie meble są jeszcze dobre, nie kruszą się, zawiasy działają, zamiast wydawać grube pieniądze na nowe meble, warto je tylko przemalować. Obecnie rynek oferuje szeroki wybór farb, które doskonale sprawdzą się podczas malowania zabudowy kuchennej.

Czym różnią się farby do mebli drewnianych i do mebli z okleiny?

Malowanie mebli drewnianych należy poprzedzić dokładnym oczyszczeniem i przygotowaniem. Koniecznością jest usunięcie starej warstwy farby bądź lakieru, a następnie zeszlifowanie wszelkich zabrudzeń i niedoskonałości. Dopiero po tych czynnościach można zabrać się do malowania.

By pomalować dobrze meble drewniane, należy skorzystać z farby akrylowej, której dobrym rozpuszczalnikiem jest woda. Gama kolorów jest ogromna, a do tego możesz wybrać efekt, jaki zostanie na meblach, czyli satyna z połyskiem, mat czy półmat.

Często do malowania mebli drewnianych wykorzystywana jest farba kredowa, która świetnie może przylegać także do nieoczyszczonej powierzchni. Tutaj w grę wchodzi też zabezpieczanie lakierem. Bez niego malowanie farbą kredową nie ma sensu.

Jeśli masz meble z okleiny, nie musisz bać się malowania. Okleina doskonale przyjmuje farbę, jednak trzeba wiedzieć, że malowanie w tym przypadku jest żmudne. Najistotniejsze tu jest malowanie wielokrotne, cienkimi warstwami. Bardzo możliwe, że potrzebne będzie aż 6 warstw farby. Warto jednak przez to przebrnąć, bo efekt jest rewelacyjny.

Do malowania mebli z okleiny warto wybrać farby akrylowe. Po pomalowaniu należy zabezpieczyć farbę warstwą lakieru akrylowego. 

Meble kuchenne — na jaki kolor je przemalować?

Zastanawiasz się, jaki kolor powinna mieć https://urzadzamypodklucz.pl/aktualnosci/jaka-farbe-uzyc-do-mebli-drewnianych/  farba do mebli kuchennych? Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie, Twojego gustu, stylu, który preferujesz oraz pozostałego wyposażenia kuchni. Na rynku znajdziesz praktycznie każdy możliwy kolor farb, dlatego w tym temacie nie ma żadnych ograniczeń. Dobrze przemyśl kwestię brudzenia się jasnych kolorów oraz tłustych plam na ciemnych kolorach. Wykończenie satynowe jest pożądane przez wiele osób, dlatego takie szafki warto wykończyć dodatkowo lakierem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij