Inteligentne oświetlenie do domu – dlaczego warto w nie zainwestować?

Inteligentne oświetlenie do domu – dlaczego warto w nie zainwestować?

Inteligentne oświetlenie jest częścią smart home i doskonałym rozwiązaniem do domu. Dzięki niemu można zapewnić energooszczędność i tym samym niższe rachunki. Oprawy inteligentnego oświetlenia są nowoczesne i mają świetne walory użytkowe. W dzisiejszym poradniku dowiesz się, dlaczego warto w nie zainwestować.

Dbasz o planetę i swoje rachunki

Oświetlenie inteligentne takie jak Philips HUE przede wszystkim pozwala na oszczędność. Może działać na czujnik ruchu, a także być zdalnie sterowane, choćby za pomocą aplikacji w smartfonie. Dzięki temu nie ma mowy by zapomnieć o wyłączeniu światła. Dzięki inteligentnemu oświetleniu dbasz o planetę, gdyż ograniczasz efekt cieplarniany oraz zanieczyszczenie atmosfery, ograniczając zużycie energii, która jeszcze często produkowana jest z użyciem konwencjonalnych, nieodnawialnych źródeł. Ponadto dbasz o swoje rachunki, bo światło włącza się tylko wtedy gdy przebywasz w danym pomieszczeniu. Możesz też ustawić jego wyłączenie czy włączenie o wybranej godzinie.

Inteligentne oświetlenie do domu zapewnia Ci bezpieczeństwo i wygodę

Jeśli źródłami światła można sterować zdalnie, to zwiększa to też bezpieczeństwo mienia. Możesz ustawić włączenie się oświetlenie o wybranej godzinie gdy nie ma Cię w domu i w ten sposób oszukać potencjalnych złodziei. Inteligentne oświetlenie może włączać się także tuż przed Twoim przyjazdem do domu czy wtedy gdy przekraczasz jego próg. Gdy masz zajęte ręce nie musisz szukać włącznika, bo oświetlenie smart takie jak HUE działa na czujnik ruchu, zatem włączy się automatycznie. Sprawdzi się to nie tylko w domu, ale i na podjeździe czy przed wejściem do domu. Nie będziesz włączać latarki, by móc znaleźć klucze od domu i trafić do dziurki od klucza.

oświetlenie

Inteligentne oświetlenie doskonale współpracuje z innymi elementami smart home

Bardzo istotny jest fakt, że smart oświetlenie może współpracować z innymi elementami, choćby ściemniaczami LED. Zapewniają one możliwość regulowania natężenia światła i pozwalają stworzyć bardziej relaksującą atmosferę w sypialni, salonie czy wyostrzyć oświetlenie w czasie spożywania posiłków. W ten sposób mogą działać zarówno lampy wiszące, jak i kinkiety. Ze ściemniaczami, także tymi zdalnie sterowanymi mogą współpracować także taśmy LED, które stanowią oświetlenie punktowe i dekoracyjne w domu. Na taki element można postawić też przy schodach. Inteligentne oświetlenie ze źródłami światła RGB czy RGBW może zmieniać swoją barwę, dzięki sterowaniu pilotem bądź aplikacją. W ten sposób pokój może być podświetlony, np. w zależności od nastroju, na różne kolory. Można zaprogramować w ramach systemu inteligentnego domu włączanie światła czy jego wyłączanie o odpowiedniej porze i zsynchronizować np. z działaniem rolet zewnętrznych. Oświetlenie może zmieniać swoje barwy np. w rytm muzyki, co także jest ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy gdy organizujesz imprezę w domu.

Elegancki i nowoczesny design opraw ma duże znaczenie – postaw na lampy Philips HUE

Na pewno oświetlenie inteligentne takie jak Philips HUE ma nowoczesny design. Można zdecydować się chociażby na proste kinkiety w formie sześcianu ze źródłami światła przebijającymi się przez ażurową oprawę. Dobrym wyborem są też lampy o kształcie tuby, które świetnie podkreślają design minimalistycznych wnętrz. Takie oprawy oferuje sklep Philips, czyli sklep z oświetleniem posiadający w swoim asortymencie lampy tej marki. W pokoju telewizyjnym w suficie podwieszanym mogą sprawdzić się oczka LED HUE. Ponadto można zdecydować się na gniazdka smart plug, dzięki którym sterowanie tym oświetleniem będzie jeszcze łatwiejsze. Będzie można też lepiej kontrolować zużycie prądu. Słupki LED z tej linii produktowej sprawdzą się na zewnątrz. Podkreślą nowoczesny design elewacji, a jednocześnie doświetlą ścieżki. Warto pamiętać, że oprawy z wymiennym oświetleniem współpracują ze źródłami światła Philips i takie żarówki należy do nich wybierać. Powinny być to modele z serii HUE, które są ściemnialne, a także pozwalają na sterowanie barwą światła. To świetne rozwiązanie dla najbardziej wymagających.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij