Ile za m2 nowego mieszkania w Warszawie Poznaj ceny!

Ile za m2 nowego mieszkania w Warszawie? Poznaj ceny!

Nie da się ukryć, że warszawski rynek mieszkaniowy jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w naszym kraju. Wiele osób decyduje się właśnie na zainwestowanie w nieruchomość, która znajduje się w jak najbardziej prestiżowej lokalizacji, czyli w stolicy naszego kraju. Niemniej jednak warto zauważyć, że ceny mieszkań w Warszawie nie są stabilne. Zwykle większość z nas jest absolutnie przyzwyczajona do tego, że koszty za metr kwadratowy w stolicy są dość wysokie. Jak więc przedstawia się obecnie cena za m2 mieszkania w Warszawie?

Ceny za m2 mieszkania w Warszawie w roku 2021

Wspomniane już zostało, że cena mieszkań w Warszawie w szczególności nie jest w ogóle stabilna. Niemniej jednak warto zauważyć, że w roku poprzednim czyli 2022 nabywcy mogli zainwestować w nieruchomość na znacznie bardziej preferencyjnych warunkach. Można nawet śmiało powiedzieć, że cena za m2 mieszkania w Warszawie, była nawet o 20% niższa niż cena, z którą kupujący będą musieli zmierzyć się obecnie. Okazuje się, że w roku 2021 nabywcy średnio za metr kwadratowy nieruchomości w Warszawie płacili około 12,3 tysiące złotych. Co ciekawe, w roku 2021 sprzedaż mieszkań w stolicy stała na niezwykle wysokim poziomie. Można więc założyć, że w roku poprzednim warszawskie nieruchomości były w okresie wzrostu „bańki mieszkaniowej”, popyt na nie był znacznie większy niż faktyczna podaż. Deweloperzy w dużej mierze nie mogli narzekać na brak klientów i co więcej, każda transakcja z nimi była niezwykle udana. Nie da się jednak ukryć, że rok 2022 przyniósł ogromne zmiany, w szczególności w odniesieniu do warszawskiego rynku nieruchomości.

Ceny za m2 mieszkania w Warszawie w roku bieżącym tj. 2022

Rok 2022 przyniósł nieoczekiwane zmiany na warszawskim rynku nieruchomości. Okazuje się, że nastąpił gwałtowny wzrost cen za metr kwadratowy. Zarówno inwestorzy obecnie jak i prywatni kupcy musieli liczyć się z dość pokaźnym wzrostem. Wiele osób rozpoczęło dość szeroko idące kalkulacje, które odnosiły się głównie do przewidywania trendów na warszawskim rynku nieruchomości w odniesieniu do najbliższych miesięcy. Niemniej jednak wraz z rozpoczęciem roku 2022 można powiedzieć, że:

  • ceny za m2 mieszkania w Warszawie wzrosły o ponad tysiąc złotych- obecnie nabywcy muszą zapłacić aż 13,3 tysiące złotych;
  • popyta na mieszkania w Warszawie drastycznie się zmniejszył;
  • wiele warszawskich nieruchomości ma problem ze znalezieniem kupców.

W odniesieniu do roku 2022 można śmiało powiedzieć, że „bańka mieszkaniowa” pękła, a deweloperzy już odczuwają tego dość drastyczne skutki. Zgodnie ze statystykami sprzedaż mieszkań w Warszawie zmniejszyła się o około 4% w skali roku. Czy to dużo? Z pewnością warszawski rynek nieruchomości już te zmiany poczuł.

Cena za m2 mieszkania w Warszawie – prognozy

Nie da się ukryć, że to co najbardziej interesuje zarówno inwestorów jak i kupców prywatnych, to przede wszystkim fakt, jak będą kształtowały się ceny za m2 mieszkania w Warszawie w kolejnych miesiącach i być może nawet latach. Otóż wielu analityków wraz ze swoimi prognozami z całą pewnością nie napawa optymizmem. Okazuje się, że jak na ten moment, nic nie wskazuje na to, by mieszkania w Warszawie w najbliższych latach cieszyły się dość pokaźnym spadkiem cen, w odniesieniu do jednego metra kwadratowego. Co gorsze, wielu analityków skłania się w stronę tego, że ceny te mogą jeszcze drastyczniej poszybować w górę. Deweloperzy z pewnością oczekują tego, co przyniesie im kolejny rok i kolejne miesiące. Warszawki rynek nieruchomości bowiem może mocno na tych zmianach ucierpieć.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij