Ekspres DeLonghi - który model wybrać?

Ekspres DeLonghi – który model wybrać?

Ekspresy ciśnieniowe DeLonghi są częstym wyborem wśród miłośników kawy. To producent z ponad 100-letnią historią, którego dopracowane rozwiązania pozwalają cieszyć się wyjątkowym aromatem napoju jak z autentycznej włoskiej kawiarni. W ofercie marki znajdziemy wiele modeli do wyboru – zarówno gdy mowa o ekspresach ciśnieniowych automatycznych, jak i kolbowych. Na jakie urządzenie postawić? Wszystko zależy od tego, jaką kawę lubimy najbardziej, jaki mamy budżet i ile miejsca na kuchennym blacie. Pora bliżej się przyjrzeć możliwościom, jakie stawia przed nami marka rodem z Włoch!

Ekspres ciśnieniowy – automatyczny czy kolbowy?

Wśród modeli DeLonghi znajdziemy zarówno ekspresy ciśnieniowe automatyczne, jak i kolbowe. Który będzie lepszym wyborem? Dobrze poznać specyfikę obu rodzajów sprzętów. Ekspres automatyczny pozwala w kilka chwil przygotować aromatyczny napój z kawy ziarnistej, wybierając na wygodnym w obsłudze panelu, na co konkretnie mamy w danej chwili ochotę. Nasz wkład w przygotowanie kawy jest minimalny. Urządzenia tego typu są zwykle większe i zajmują więcej miejsca na blacie, w zamian oferują jednak duży komfort obsługi. Najbardziej innowacyjne modele współpracują z aplikacja mobilną, wiele urządzeń pozwala też zapisać swoje preferencje co do ulubionego napoju, by przygotować go dosłownie za jednym dotknięciem przycisku. W ekspresie kolbowym jest nieco inaczej – to sprzęt, który wymaga naszego większego zaangażowania. Bazą do przygotowania napoju jest tutaj kawa mielona – musimy wcześniej użyć do tego specjalnego młynka, w który trzeba się zaopatrzyć. Mamy kontrolę nad każdym etapem przygotowania kawy. Dla jednych będzie to wada, dla innych – zaleta. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zaawansowanymi kawoszami jesteśmy – wiele osób doceni możliwość większego zaangażowania w przygotowanie napoju tak, jak lubi najbardziej. Ekspresy kolbowe zwykle są mniejsze, a także – znacznie tańsze.

Gdy znamy już podstawowe różnice między typami ekspresów, łatwiej można określić, który będzie dla nas lepszym wyborem. Dysponując odpowiednim budżetem, warto postawić na ekspres ciśnieniowy automatyczny – to zwykle świetna inwestycja na lata!

Przed zakupem konkretnego modelu dobrze ocenić go pod takimi względami, jak:

 • moc;
 • ciśnienie;
 • rodzaje przygotowywanych automatycznie kaw;
 • system spieniania mleka;
 • generowany hałas;
 • łatwa konserwacja;
 • dodatkowe funkcje;
 • możliwość personalizacji i zapisywania preferencji
 • design.

DeLonghi – polecane modele

Na jaki ekspres ciśnieniowy DeLonghi postawić? Podpowiadamy ciekawe modele automatyczne, ale też jeden kolbowy, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

 • DeLonghi Dinamica Plus – świetnie oceniany model, który pozwoli przygotować automatycznie dużą liczbę napojów, takich jak: americano, caffe au lait, caffe latte, caffe lungo, cappuccino, doppio, espresso, espresso macchiato, flat white, latte macchiato, long coffee, macchiato, ristretto. Miłośnicy kaw mlecznych będą zachwyceni systemem LatteCrema, który pozwoli wybrać stopień spienienia mleka – dokładnie tak, jak lubimy najbardziej! Wygodny, dotykowy wyświetlacz oznacza prostą obsługę urządzenia, a możliwość zapisania przepisu na ulubiony napój – przygotowanie aromatycznej kawy za jednym dotknięciem przycisku.
 • DeLonghi Magnifica Evo – pozwoli automatycznie przygotować takie kawy, jak: cappuccino, espresso, latte macchiato, ristretto. Znajdziemy tutaj rozwiązania obecne także w modelu omawianym wyżej: funkcję automatycznego wyłączania oraz możliwość przygotowania jednocześnie dwóch filiżanek espresso. Bez problemu zaprogramujemy też ulubione napoje dzięki funkcji Moja Kawa.
 • DeLonghi EC 685.BK Dedica Style – pora na ekspres kolbowy wyróżniający się ciekawym designem. Jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących kawoszy, ma również kilka przydatnych funkcji, jak regulowanie wysokości tacki ociekowej czy możliwość przygotowania jednocześnie dwóch filiżanek doskonałego espresso. Dyszę pary do spieniania mleka można ustawić w dwóch pozycjach, by przygotować białą kawę w wersji, którą lubimy najbardziej – jako caffe latte lub flat white.

Ekspresy ciśnieniowe DeLonghi w sklepie MediaMarkt zbierają świetne recenzje od miłośników kawy. Na jaki model postawić? Praktycznie każdy będzie trafnym wyborem i doskonałą inwestycją na lata!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij