Absolutne legendy sztuki zegarmistrzowskiej – Casio i Atlantic

Posiadanie zegarka to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa. Zakupić byle jaki produkt nie jest problemem, natomiast o wiele trudniej jest wybrać czasomierz, który pozostanie z nami na lata. Trzeba powiedzieć, że sporo marek, nad czym ubolewamy, wypuszcza produkty średniej klasy, więc nie ma co się dziwić zdegustowanym klientom. Postanowiliśmy jednak dla was wybrać absolutne perły wśród sztuki zegarmistrzowskiej, które jednak idą różnymi drogami, ale mają wielu wiernych i oddanych fanów na całym świecie, a są to Casio oraz Atlantic. Po więcej szczegółów na ich temat zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Tradycja zegarmistrzostwa czy nowoczesny zegarek? Trendy wśród zegarków męskich

Dość istotną kwestią w kontekście wyboru zegarka jest to, czy chcemy zegarek nowoczesny, czy też bardziej klasyczny. Najważniejszym wskaźnikiem będzie to, do czego będziemy go potrzebować. Jeżeli chcemy świetnie się prezentować i wyglądać elegancko, to na pewno bardziej odpowiednim produktem jest tradycyjny czasomierz, który jest z analogową kopertą i bransoletą. Nie ma też co ukrywać, że coraz częściej marki starają się łączyć te dwie cechy, czyli nowoczesność oraz tradycję i tworzą zegarki męskie, które są hybrydą. Nie jest to łatwe do uchwycenia, ponieważ może być trudno zadowolić fanów jednego, jak i drugiego gatunku zegarków.

Jeżeli chodzi o nowoczesne zegarki, to sprawa jest tutaj bardziej złożona, ponieważ rynek jest bardzo bogaty. Są czasomierze, które są oparte na cyfrowych wyświetlaczach, ale też rewolucja zegarmistrzowska idzie pełną parą i widać to przede wszystkim po smartbandach czy smartwatchach. Są to nowoczesne zegarki, które są już wysoce rozwiniętymi produktami, ponieważ łączą się z telefonem, pozwalają odbierać i prowadzić połączenia, mogą nas nawigować i zapamiętywać mapy, ale też najlepsze smartwatche przynajmniej z wyglądu starają się przypominać eleganckie zegarki. 

Sportowe zegarki, o których wyżej wspomnieliśmy, są przeznaczone dla osób aktywnych, które chcą monitorować swoje zdrowie, ilość spalonych kalorii czy też korzystać z planów treningowych. Warto jednak też pamiętać, że nadal nie brakuje osób chętnie sięgających po klasykę. O wiele lepiej pasuje na wieczorne wyjścia oraz dla osób, które często spotykają się biznesowo czy w innych formalnych spotkaniach.

52780_41_21R_SocialMedia3 (1).jpg

Atlantic – perła szwajcarskiego zegarmistrzostwa

Zanim przejdziemy do opisu konkretnych modeli i technologii zawartej w zegarkach Atlantic, to powiemy parę słów o historii. Ma już ona ponad 130 lat, a kluczowym momentem było wyprodukowanie pierwszego wodoszczelnego zegarka przed ponad 90 laty. Konstruowane przez markę Atlantic zegarki mają też swoją historię w naszym kraju, ponieważ za czasów głębokiej komuny był to powiew zachodniej mody i przez wiele lat były to najchętniej kupowane zegarki w naszym kraju. 

Nie można zapomnieć o tym, że zegarki Atlantic są sygnowane znakiem Swiss Made, czyli mamy do czynienia z zegarkami szwajcarskimi. 130 lat historii sprawiło, że Szwajcarzy wypuścili już wiele modeli, które zapisały się w historii zegarmistrzostwa. Przykładem tego niech będzie model Worldmaster, który potem stał się kultową serią tych produktów. Dla osób kochających nurkować doskonałym modelem będzie Nautilius, pozwalający na schodzenie poniżej 1000 metrów głębokości. Dodatkowo jedną z istotniejszych serii będzie sportowa Seahunter Chronograph, które są oparte na mechanizmach ETA, będącymi najlepszymi na całym świecie.

005.jpg

Casio – zegarek pełen nowinek technologicznych

Kolejnym rodzajem zegarków, które trafią bardziej do fanów nowoczesnej sztuki zegarmistrzowskiej to Casio. Są to czasomierze, które są wyposażone w jedne z najlepszych na świecie mechanizmów japońskich, które są uważane za bardzo precyzyjne. Wszystko zaczęło się tuż po II wojnie światowej, kiedy to bracia Kashio zaczęli produkować kalkulatory, ale z czasem ich głównym produktem stały się zegarki. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal można zobaczyć elektronikę sygnowaną japońską marką, która również liczy się na rynku.

Co stało się największym sukcesem produktów japońskiej marki? Nowoczesność, która sprawiała, że Casio zegarki wyróżniały się na tle reszty. Późniejszym krokiem było wyprodukowanie zegarka, który posiadał cyfrowy wyświetlacz LCD, a następnie kalendarz automatyczny. Kolejne kroki były już konsekwencją postępu, chociaż jedną z najbardziej, jak nie nawet kultową serią była G-Shock, która na tamte czasy była prawdziwie futurystyczną, a i dziś szokują niejednego. Obecnie w produktach Casio można znaleźć takie technologie jak:

  • Touch Solar – mechanizm przekształcający światło słoneczne na energię
  • Tough Movement – automatyczne ustawienie wskazówek po upadku 
  • Smart Access – technologia umożliwiająca prostą obsługę wyświetlacza

Ponadto zegarki Casio słyną z doskonałych czujników. Nie można zapomnieć o tym, że produkty japońskiej marki są tańsze od szwajcarskich zegarków, więc osoby dysponujące mniejszym budżetem. Z pewnością każdy fan sztuki zegarmistrzowskiej znajdzie coś dla siebie, a różnorodność serii sprawia, że Casio cały czas pozyskuje fanów z całego świata.

Projekt bez tytułu (51).jpg

Dlaczego warto sięgać po zegarki Casio i Atlantic?

Jednym ze wspólnych mianowników tych dwóch produktów jest cena. Oczywiście, produkty Atlantic są droższe od japońskiej marki, natomiast na tle pozostałych producentów tworzących czasomierze, jest to cena znacznie niższa. Zegarki Casio również wpisują się w elegancję i można bez problemu znaleźć takie modele, które przypadną do gustu wielu znawcom tematu. Szukając idealnego zegarka na prezent, jest to doskonała okazja, żeby dać coś wartościowego, co może być długotrwałe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij